Kurumsal

HERGÜN KALİTEMİZLE DAHA İLERİYE

MARKA DEĞERİMİZ

Dünya Çocuk Üniversitesi; benzersiz tematik sınıflarıyla’ Türkiye’nin eğitim sektörüne yön vermeye devam ediyor. DCU, dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlarken, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyor.

Eğitim kalitesi, akademik, sportif ve sosyal başarılarımızın yanında geliştirdiğimiz yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön veren DCU, sunduğu yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer katıyor.DCU’ yu diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliği; eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modelleri hayata geçirmesidir. Bu farkındalıkla hareket ederek ülkesine ve değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, sorgulayan, donanımlı, araştırmacı ve dünya ile entegre nesiller yetiştirmeye devam edecektir.


DOĞRU REHBERLİK VE GÜVEN

Gerek ögretmenleri gerek eğitim sistemi gerekse tematik sınıflarıyla DCU sadece hocalarıyla değil fiziki yapısıyla da tüm beklenti ve gerekliliklerin ötesini karşılayan bir okul. Hatta okuldan da fazlası, bir yaşam biçimi ve çocuklarımız için geleceğin yatırımı.
01234567890012345678900123456789001234567890DEN

MİSYONUMUZ

Çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı ile bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır.


Akıl oyunları atölyemizde farki tasarımlar inşa ediyoruz.


Trafik kurallarını çizdiğimiz tebeşir yolu ile kurallarımızı canlandırdık.01234567890012345678900123456789001234567890GELECEGINE

VİZYONUMUZ

Öğrencilerinin, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, gözlemleyerek, yaparak ve yaşayarak edinmesini sağlamaktır.

Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, yaşantı zenginliği ve farkındalık düzeyi yüksek, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, miili ve manevi değerlere saygılı, evrensel değerleri içselleştirebilen, doğayı koruyan bireyler yetiştirmektir.


Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı,


dünyada en gelişmiş eğitim sistemlerini uygulayan bir okul öncesi eğitim kurumudur.


DCU’YU ÖNE ÇIKARAN ÖZELLİKLERİ

Dünya Çocuk Üniversitesi’nde her zaman geleceğe, öğrencilerin kendini geliştirdiği yaşamın yenilik ve teknolojilerine alıştığı bir ortam vardır.


TEMATİK SINIFLAR

Hergün aynı sınıfta hayal kurulmaz, DCU’nun tematik sınıflarıyla hayal gücünüzü genişletin.PROFESYONEL MUTFAK

Profesyonel mutfak hizmetleriyle çocuklar için en sağlıklısını hayata geçiriyoruz.DOĞAYLA İÇ İÇE

Doğayla iç içe tematik sınıfları, kendi hayvanat bahçesi ve atölyeleriyle çocuklarımız doğayı yakından tanıyor.